Bine ai venit !
Autentificare   ÃŽnregistrare

BUSINESS TRAVEL CONSULTANT - TICKETING în Sibiu, București, Cluj-Napoca, Timișoara

Ce îti oferim :

  • Training și formare profesională inițială și continuă
  • Salariu motivant, integral pe cartea de muncă
  • Salariu progresiv în funcție de performanțe și evaluările periodice
  • Mediu de lucru plăcut, bine organizat, bazat de proceduri de lucru transparente
  • Posibilitate de evoluție profesională și de construire a unei cariere în domeniul travel
  • Posibilitate de participare la acțiuni de informare, cunoaștere și specializare (ex. work-shop, infotrip)
  • Condiții tehnice foarte bune, structura IT și echipamente moderne
  • Posibilitatea de lucru la domiciliu
  • Bonusuri în funcție de performanțe, atât în bani, cât și în vacanțe, în funcție de realizare/depășire targete
  • Tichete de masă
  • Reduceri la vacanțele personale și posibilitatea de plată în rate a acestora
  • Un loc de muncă stabil într-o companie de încredere, cu indicatori financiari buni.

Vom aprecia dacă:

  • Ești o persoană de încredere și îți place să fii eficient
  • Îți dorești o carieră în domeniul travel și stabilitate în cadrul unei companii cu o bună reputație
  • Interactionezi frumos și eficient cu oamenii
  • Ai abilități de Operare PC – MS Office (Word, Excel), Internet
  • Cunoști limbi straine, cel puțin limba engleză, nivel avansat

     Constituie un avantaj experiența în activitatea de turism/ticketing.

Dintre responsabilitățile postului:

  • Ofertarea, rezervarea, emiterea și încasarea biletelor avion, pentru solicitări individuale și de grup
  • Gestionarea prompta a situatiilor de neregularitati zbor (anulari, modificari orar), respectiv: informarea rapida, corecta si completa a pasagerilor asupra modificarilor aparute, prezentarea solutiilor alternative oferite de companiile aeriene si modificarea documentelor de calatorie;
  • Rezervarea, emiterea și încasarea biletelor de tren, pe rute interne și externe
  • Rezervarea, emiterea și încasarea biletelor de autocar și biletelor pentru transferuri auto la/de la aeroport
  • Ofertarea, emiterea și încasarea asigurărilor de călătorie
  • Transmiterea rapoartelor de vânzări către clienții corporate alocati
  • Comunicare eficienta si operativa cu ceilalti colegi implicati in ofertarea de servicii cu specific business travel pentru aceeasi actiune
  • Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii corporate din portofoliul companiei
  • Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu furnizorii companiei in cadrul departamentului specific
  • Preocuparea permanenta in vederea imbogatirii si perfectionarii cunostintelor profesionale si a propriei calificari
  • Participarea la instruirile specifice din cadrul departamentului

EXIMTUR este una dintre cele mai importante și de încredere companii de călătorii din România, cu o tradiție și experiență de 25 ani. EXIMTUR deţine o reţea de 23 de agenţii proprii și francize răspândite la nivelul întregii ţări și este specializată în servicii turistice, servicii pentru călătorii cu scop de afaceri și organizare de evenimente. Compania are o echipă formată din 170 de angajați și a deservit până în prezent peste 3 milioane de clienți și mai mult de 2500 de companii.

Activitatea EXIMTUR este organizată în patru divizii: business travel si organizare evenimente, leisure travel, incoming și școala de turism.

EXIMTUR BUSINESS (www.eximtur.ro/businesseste divizia specializată în servicii de business travel și organizare evenimente de afaceri, dedicată clienților corporate. Divizia este prezentă în București, Cluj-Napoca, Timișoara și Sibiu, deservește un portofoliu divers de clienți business.

Compania de călătorii EXIMTUR a aderat, în 2017, la rețeaua globală de travel management - UNIGLOBE Travel International, devenind, astfel, singura companie din România conectată la acest sistem internațional performant de management al călătoriilor cu scop de afaceri având acces la o gamă largă de soluții tehnice de ultimă generație.

EXIMTUR este o companie care promovează principiile corecte si valorile, implicându-se activ, atât la nivel de companie, cât și prin angajați, în acțiuni de susținere a comunității.

  • Google+
  • Twitter